» Hlavní stránka » Servis počítače / notebooku »
Kategorie
Servis počítače / notebooku
Odvirování počítače
Instalace a nastavení programů
Záloha a obnova dat
Záchrana dat
Domácí sítě
Zrychlení a vylepšení PC
Montáž počítačů a příslušenství
Pravidelná údržba počítače
Ztišování počítačů
Poradenství
Instalace audio a video techniky
Firemní správa počítačů
Naše výhody
PC servis denně 9-22h

7 dní v týdnu za jednotnou cenu

650,- Kč/h včetně DPH

většina oprav hotová v den objednání

servis v den objednání

pro naše zákazníky poradenství s nákupem nového počítače nebo notebooku zdarma

Oprava notebooku

650,- Kč


Je nevyhnutelná oprava notebooku? Potřebujete servis pro Váš notebook?

● najdeme příčinu poruchy notebooku
● vyřešíme problémy operačního systému
● odstraníme nepotřebné programy
● na závěr zkontrolujeme správnou funkčnost notebooku

Doba práce záleží na závažnosti poruchy notebooku.

● za první hodinu práce Vám bude účtováno 650,- Kč
● za každou další půlhodinu Vám bude účtováno 325,- Kč


Opravy notebooků:

● servis notebooků poskytujeme 7 dní v týdnu, mezi 9:00 - 22:00
● veškeré opravy notebooků poskytujeme v den objednání
● většina oprav je hotová ještě v den přebrání notebooku
● servis notebooků i veškeré opravy poskytujeme jak jednotlivcům tak firmám

Možnosti servisu notebooků:

● oprava notebooku u ZÁKAZNÍKA
● oprava notebooku u NÁS


Nejčastější problémy notebooku:

1) Chyba operačního systému po napadení viru - notebook byl napaden virem, uživateli se podařilo vir odstranit, ale notebook vykazuje chyby nebo jej nelze spustit.

2) notebook je napaden virem a nelze jej odstranit z důvodu blokování antivirového programu rezidentním virem (virus, který se spustí ihned při spouštění operačního systému, a pokus o odstranění viru je neúspěšný).
---> V našem servisu notebooků Praha opravíme chyby operačního systému, tak aby notebook opět fungoval tak jako před napadením virem. Dále odstraníme viry a nežádoucí software (spyware, malware, trojské koně, rootkity apod.).
---> Pokud je notebook zasažen virovou nákazou natolik, že je nemožné ji nedestruktivně odstranit, provedeme zálohu dat a přeinstalujeme operační systém. - notebook nastavíme dle přání zákazníka a doinstalujeme potřebné programy. Náš servis notebooků Vám zálohovaná data nahraje zpět. Naučíme zákazníka pracovat s antivirovým programem v kombinaci s rezidentním štítem proti spyware.

3) notebook nelze spustit po instalaci dalšího software nebo výměně/přidání dalšího hardware (výměna optické mechaniky, instalace nového harddisku, instalace wifi karty, instalace tiskárny, skeneru apod.).
V našem servisu notebooků (servis počítačů Praha) vyčistíme notebook od špatně nainstalovaného ovladače, ověříme kompatibilitu nového zařízení se stávajícím hardware notebooku a nainstalovaným software, zajistíme aktuální ovladač hardware, nainstalujeme zařízení.

4) Nelze nainstalovat software do notebooku, instalace software skončí s chybovou hláškou o nemožnosti nainstalovat software do notebooku.

5) notebook se někdy restartuje sám od sebe nebo zamrzne, ať už s hlášením o chybě nebo jen se zamrzlou obrazovkou.
V našem počítačovém servisu (servis notebooku Praha) zjistíme, který ovladač, software nebo hardware způsobuje restartování nebo zamrzání notebooku, a chybu opravíme.

6) notebook se spustí, ale někdy se objeví hláška o chybě čtení nebo zápisu dat.

7) notebook nevidí harddisk nebo nelze spustit operační systém. Tato porucha vzniká při požkození harddisku, a to buď softwarovou chybou nebo hardwarovou chybou - v obou případech je možné data z notebooku zachránit a někdy i opravit poškozený harddisk.

8) Černobílé nebo barevné pruhy přes obrazovku notebooku, posunutý nebo jinak zdeformovaný obraz.

9) notebook se skoro pravidelně vypíná, restartuje nebo zamrzá po několika minutách či hodinách práce.
Náš servis notebooků (počítačový servis Praha) otestuje notebook a zjistí, která komponenta nebo program způsobuje chybu zobrazení nebo restartování / zamrznutí notebooku.

10) Start notebooku trvá velmi dlouho, případně po spuštění některého z programů trvá dlouhou dobu než se program spustí.
Náš servis notebooku (servis počítačů Praha) vyčistí notebook od nepotřebných programů a dočasně vytvořených souborů, otestuje výkon notebooku, a případně doporučí výměnu komponenty nejvíce ovlivňující rychlost notebooku. S tímto úkonem souvisí také upgrade notebooku, který Vám náš servis notebooků také nabízí. Po dohodě se zákazníkem vám nabídneme nejvhodnější varianty upgrade nebo repase notebooku tak, aby se výkon notebooku zvýšil co nejvíce.

11) Při startu a práci notebooku stále bliká kontrolka harddisku nebo je harddisk velmi hlučný, případně systém zobrazuje hlášky o chybě zápisu (nelze zapsat soubor, málo místa na harddisku) nebo chybě čtení.
Náš servis notebooků (počítačový servis Praha) zjistí problém s harddiskem. V případě potřeby doporučí jeho výměnu za nový. Pokud se zákazník rozhodne pro výměnu harddisku v notebooku, nemusí se bát, že přijde o pracně nainstalované a nastavené programy (poštovní klient, internetový prohlížeč apod.). Výměnu harddisku náš počítačový servis (servis notebooku Praha) provádí bez ztráty dat. Na nový harddisk překopírujeme data ze starého harddisku tak, že zákazník po zapnutí notebooku a spuštění operačního systému pozná že má nový harddisk jen podle rychlosti a většímu volnému místu.

12) notebook je velmi hlučný nebo vykazuje chyby z přehřátí systému - zamrzání, časté restartování, zasekávání kurzoru, notebook vyfukuje velmi horký vzduch nebo naopak není cítit že by z něj teplý / horký vzduch vycházel ven.
Pokud tomuto jevu nevěnujeme pozornost, opravy notebooků po spálení některých komponent bývají dražší než jeho vyčištění, nebo případná výměna chladící jednotky či větráčků.

notebook je potřeba čistit častěji, pokud jej používáme v prašném prostředí na stavbě, v terénu apod. Pokud notebook používáme v místnosti, kde není koberec, ale plovoucí podlahy, bude potřeba vyčistit notebook častěji, než když notebook používáme v místnosti, kde koberce jsou - koberec prach drží v sobě, plovoucí podlaha prach nechytá, takže se více prachu nasaje do notebooku.

Notebooky používají malé větráčky, takže jejich zanesení prachem je velmi snadné. Navíc je vzhledem k jejich velikosti možné úplné ucpání chladící jednotky, takže velice snadno dojde k spálení notebooku.

Notebooky jsou stále více rozšířené mezi uživateli, a není vyjímkou ani jejich celodenní používání - zejména v posteli, kdy si jen pustíte oblíbený film nebo seriál tak, že notebook máte položený na dece, aby Vás nepálil do nohou.
Většina notebooků má nasávací otvory pro přívod studeného vzduchu zespodu, takže v tomto případě je všechny ucpete a notebook se špatně chladí. Pokud chcete pracovat s notebookem v posteli nebo vsedě tak, že máte notebook na nohách, zakupte si chladící podložku, ať už aktivní, která vhání studený vzduch pod notebook nebo pasivní, která se postará o to, aby nebyly nasávací otvory zespodu notebooku ucpány.

S větráčkem v notebooku souvisí další téma a tím je ztišení notebooku. Spousta lidí má notebook v pokoji, který zároveň používá jako ložnici, takže je potřeba, aby byl notebook velmi tichý, pokud možno úplně. Náš servis notebooků (počítačový servis Praha) se touto problematikou také zabývá a je schopen ztišit Váš notebook vyčištěním notebooku od prachu nebo výměnou harddisku za moderní SSD disky, které nemají pohyblivé části a jsou několikanásobně rychlejší.

Dostupné možnosti:
Místo provedení práce:
Nejprodávanější služby
01.Miniservis
02.Diagnostika
03.Oprava počítače
04.Jiná služba
05.Oprava notebooku
06.Oprava počítače a záloha dat
Informace
Ochrana osobních údajů
Jak nakupovat
Kontakt


Copyright © 2023 Spokojený počítač - Servis PC a notebooků pro Prahu a okolí
Powered by osCommerce,